86 97 50 65 info@skov-revision.dk
Vælg en side

Stærkt og tæt samarbejde

Er du virksomhedsejer?

.. Så kan vi skabe trygge rammer omkring din virksomhed.

Vi har stor erfaring inden for iværksætteri samt virksomhedsdrift og forstår derfor din situation og dig. Dermed er det nemt at tale med os og sammen løse de opgaver og problemstillinger, som du står overfor i dagligdagen, uanset om det er bogføring, administration eller andet. Vi har plads og tid til at varetage dine interesser, og besvare dine spørgsmål.

Skov Revision har en helhedsorienteret tilgang til at rådgive og vejlede vores kunder i øjenhøjde. Det betyder, at vores serviceorienteret tilgang, har kunden og deres behov i centrum. Vi stræber konstant efter at bidrage med kvalificeret sparring, aktionsorienteret initiativ, en løbende dialog samt faglig viden og kompetencer. Vores hovedmål er, at gøre de hårde tal til bløde værdier og derved sikre gode resultater for vores kunder.

Bag Skov Revision ligger års erfaringer, en naturlig interesse for – og indlevelse i kundernes forretningsmæssige forhold. Derfor har Skov Revision evne til at være sparringspartner fra de første skridt i opstarten af din virksomhed og igennem dens livscyklus.

Vi, i Skov Revision, leverer alle gængse revisorydelser med en kunde- og serviceorienteret tilgang. Vores løsninger og tilgang i vores rådgivning og vejledning er helhedsorienteret omkring kunden.

 

Vores grundholdning er, via godt samarbejde kommer tillid. Igennem vores fundament kan vi skabe de trygge rammer og overblik som gør, at du kan fokusere på din forretning og spidskompetencer.

Derfor er vores opgaver tilpasset dig og dine behov:

  • Bogføring
  • Indberetning af moms
  • Virksomhedsrapportering og -økonomistyring
  • Udarbejdelse af årsrapport
  • Indberetning af årsrapport
  • Indberetning af selvangivelse
  • Rådgivning og sparring
  • Og meget mere!

Medarbejdere i Skov Revision løfter alle revisions- og regnskabsopgaver professionelt og med en udpræget serviceorienteret holdning. Læg dertil en faglig indsigt og et stort indblik i kundernes forretningsgange.

Det indebærer, at Skov Revision altid vil optræde, som en pragmatisk og værdifuld rådgiver for ledelse og indehavere.

Du er altid velkommen til et gratis og helt uforpligtende møde, hvor vi sammen kan finde ud af, hvordan vi kan være behjælpelige i dit daglige arbejde. Vi ser frem til at høre fra dig.

Solveig Skov Nielsen

Registreret revisor

Partner og indehaver

Medlem af FSR – danske revisorer

Solveig@skov-revision.dk

Hans Høj Nygaard

Statsautoriseret revisor

Partner og indehaver

Medlem af FSR – danske revisorer

Hans@skov-revision.dk

Michelle Kalmer Nielsen

Revisor, HD-R

Michelle@skov-revision.dk

Brian Nielsen

Revisor, Cand. Merc. Aud

Brian@skov-revision.dk

Mitzie Storgaard

Revisor, HD-R

Mitzie@skov-revision.dk

Line Hermansen

Revisor, Cand. Merc. Aud,

Speciale i moms og afgifter

Line@skov-revision.dk

Maja Skovby

Revisorassistent

Maja@skov-revision.dk

Lotte Dahl Andersen

Revisorassistent

Lotte@skov-revision.dk

Sandra Jensen

Revisorelev

Sandra@skov-revision.dk

Søren Jensen

Revisorassistent,

Superbruger i Billys og Dinero bogføringsprogram

Soeren@skov-revision.dk

Susanne Abrahamsen

Revisorassistent, Merkonom i økonomi og revision

Susanne@skov-revision.dk